Пансіонат не працює

Контактний телефон:

+7(978)123-97-68

mail: ljudmila.kobzarenko@gmail.com

Тарханкут - чисте море

Як мало на морському узбережжі Криму залишилося не порушених цивілізацією місць. Де первісна природа чарує своєю красою і обворожуючого чистотою моря. Їх небагато, і одне з них -- Тарханкут.

Унікальність Тарханкуту - краю чистого моря і вапнякових скель.

Мис Тарханкут відомий кристально чистим морем і унікальним підводним світом всім, хто захоплюється підводним плаванням. Але навіть ті, хто ніколи не пірнав з аквалангом і ніколи не чув про Тарханкуті, добре знайомий з його неповторними підводними і надводними пейзажів, чистотою тутешніх місць. Так як тут знімалася ціла плеяда радянських фільмів ( "Людина-амфібія", "Пірати ХХ століття", "Люди і дельфіни", "Тамань", "Сни про Грине", "Пітер Пен ").

Прибережна смуга мису Тарханкут відрізняється від іншої частини Західного Криму: піщані пляжі змінюються стрімкими вапняковими обривами висотою 30-50 метрів і кам'яними хаосами що піднімаються над кристально чистим морем.

Клімат мису Тарханкут помірно жаркий, посушливий. Сухість степового повітря пом'якшується завдяки природному кондиціонуванню морем. Сонячних днів 280 на рік.

Тарханкут - це екологічно чиста акваторія кримського узбережжя. Серед обривів і зсувів розкидано безліч маленьких пляжів, з усіх боків оточених стрімкими стінами. У зв'язку з сильними штормовими вітрами Тарханкуту, у морі потонуло і розбилося об прибережні скелі величезна кількість кораблів. Біля берегів Тарханкуту море дивовижно чисте, а затонулі кораблі знаходяться порівняно не глибоко, тому це місце має особливу цінність для любителів дайвінгу.

Цікаві місця на мисі Тарханкут.

На Тарханкутському півострові можна побачити чимало цікавого як для науковців, так і для туристів:

Великий Атлеш.
Малий Атлеш.
Бухта "Чаша кохання".
Підводний музей "Алея вождів".

В чотирьох кілометрах на південь від села Оленівка круто спускаються до моря вапнякові миси Великий і Малий Атлеш. Морська вода і вітер проробили в мисі Великий Атлеш гігантську арку, приголомшливу уяву своєю красою та величчю. В урочищі Малий Атлеш хвилі моря пробили в товщі мису 80-ти метровий тунель і висотою 8 метрів.

Великий і Малий Атлеш на мисі Тарханкут - це мережа невеликих бухт, розділених вапняковими перемичками, а іноді і морем. Завдяки кам'янистих берегів, у мисів кришталево чисте море , і є заповідною територією.

На мисі Тарханкут розташована і вражає своїми ідеальними формами кругла бухта, діаметр якої 15 метрів, а глибина 4 метри. Море заповнило виїмку, і вона стала нагадувати гігантську ванну-джакузі, в народі названу "чашею кохання". Існує традиція про перевірку почуттів закоханими, які повинні підійти до краю чаші і міцно взявшись за руки, одночасно стрибнути вниз. Якщо руки під час швидкоплинного польоту не роз'єднати - любов буде вічною.

Ще однією визначною пам'яткою Тарханкуту став незвичайний підводний музей. У 90-і роки попереднього століття дайвери-ентузіасти створили на морському дні, в ста метрах від берега і на глибині 12 метрів, "Алею вождів". Тут встановлені пам'ятники і бюсти партійних лідерів СРСР, які після краху комуністичної ідеології перекочували з постаментів на звалище.

Як дістатися до Тарханкуту.

Огляд визначних пам'яток Тарханкуту слід починати із селища Оленівка, куди можна доїхати на особистому авто або на рейсовому автобусі з Сімферополя або Чорноморського.

Перейти на головну сторінку приватний пансіонат Донузлав